خدمات و سرويس هاي سئو سايت

درباره وبلاگ
موضوعات

خدمات و سرويس هاي سئو سايت

نکاتی برای با بهینه کردن تگ های H1 تا H6

دوشنبه بیست و نهم 2 1399

تگ های هدینگ Heading در سئوی وب سایت 

 

تگ های عنوانبندی , تگ های عنوان , تگ های هدینگ را در ترجمه عبارت Heading Tags (خدمات و سرویس های سئو سایت)به فعالیت برده اند . دلیل آنکه از میان تمام تگهای جانور در HTML این تگ ها را برای بررسی مستقل در یک مقاله تعیین کرده ایم این است که‌این تگ ها علاوه بر این‌که وظیفه ساخت سرتیتر در صفحه های تارنما را بر عهده دارا هستند , ساختار تارنما را هم صورت می دهند . یعنی آنکه شما با استفاده از سرتیترها فقط به محتوای خویش استایل نمی دهید بلکه مقام هر قسمت از محتوا از نظر اعتبار را نیز مشخص و معلوم می‌کنید . در‌پی این مورد را بیشتر توضیح خوا هیم بخشید .


تعریف تگ های هدینگ Heading tag

 https://ismaeilsahab.ir/heading-tags/

یکی تارنما های دارای اعتبار آموزش HTML وبسایت W3Schools است . در‌این تارنما تگ های هدینگ بدین صورت تعریف شده‌است :

 

تگ های H1 تا H6 برای تعریف سرتیتر های یک گواهی اینترنت به عمل می‌روند .

با دقت به تعریف تارنما W3Schools تگ H1 او‌لین تگ , در گروه تگ های سرتیتر می باشد . این تگ از تگ های واجب بوده و هر صفحه از سایت بایستی یک تگ H1 داشته باشد . تگ H1 در ورقه تعیین کننده تیتر صفحه خواهد بود . در بهینه سازی تارنما پیشنهاد میشود که محتوای تگ H1 و تگ Title یکسان باشند . و یا این که بیشترین رابطه را با یکدیگر داشته باشند .

 

تگ H6 پایانی تگ از این خصوصی بوده و کمترین اهمیت را داراست . دقت داشته باشیدکه نهادن کل محتوای کاغذ در یکی این تگ ها کار اشتباهی است و گوگل ممکن است چنین کاری را با جریمه همراه نماید . تیترها وظیفه مشخص کردن مسئله مطلبی را که بعد از آنها قرار می‌گیرد را به عهده دارند . روش تعریف تگ های H1 تا H6 در وبسایت :

 

 

تگ H1 باید تیتر دارای اهمیت یا این که عنوان مهم ورقه باشد و آنگاه نیز به ترتیب تگ های H2 و H3 و الی پایان درج می‌شوند . تگ H1 معمولاً اصلی ترین و کلفت ترین فونت دربین بقیه تگ های عنوان را دارااست و تگ H6 هم معمولاً کوچکترین و نازکترین فونت را درین بین خواهد داشت .

 

موتورهای کاوش از تگ های هدینگ Heading برای گزینش فرمت محتوای ورقه و دسته بندی محتوا ورقه استعمال می نمایند . همینطور موتورهای کاوش برای ایندکس کردن ساختار برگه از تگ های هدینگ Heading استعمال می کنند . تگ های هدینگ به یوزرها هم در شعور محتوای برگه امداد مینمایند . به عبارت دیگر تگ های هدینگ Heading ساختار برگه را نمایش می دهند .

چه‌طور از تگ های هدینگ Heading برای بهینه سازی وب سایت به کار گیری فرمائید

 

به غیر از مورد ها مرتبط با طراحی سایت هنگام استعمال از تگ های هدینگ Heading باید به موردها اثر گذار در بهینه سازی سایت هم اعتنا داشته باشید .

انگیزه به کار گیری از تگ های هدینگ Heading

 https://ismaeilsahab.ir/ssr-server-side-rendering/

انگیزه اصلی استفاده از تگ های هدینگ Heading دسته بندی محتوای سایت با هدینگ های متعدد است ( H1 - H6 ) . یوزرها در حالتی‌که وبسایت شما از هدینگ ها Heading به صدق به کارگیری کرده باشد راحتتر با تارنما رابطه بر قرار می‌کنند . و یوزرها برای اخذ مورد محتوای صفحه ها سایت شما کافیست که سرتیتر بخش های گوناگون را بخوانند .

 

نکته ای که بایستی به آن دقت ویژه داشت این است که تگ H1 از تمامی تگ ها حیاتی خیس بوده و وظیفه آن این است که به مخاطب بگوید که محتوای صفحه بطور کلی در باره چه موضوعی است .

گزینش ساختار درختی صفحه های بوسیله هدینگ ها

 

ساختار درختی در برگه شما در معنای آن است که تگ H1 بایستی در اولِ کاغذ درج شود و تگ H2 بعد و بعد تگ H3 و به همین ترتیب تگ های H4 و H5 وH6 برای آنکه بتوان از مزایای تگ های عنوان در با صرفه سازی وب سایت استفاده کرد . می بایست از این ساختار تبعیت کنید .

تگ های هدینگ Heading در سئو و نکاتی برای باصرفه کردن تگ های H1 تا H6

لغت ها دارای اهمیت در تگ های هدینگ Heading

 

 

کلمه ها اصلی اولی حق تقدم در سئو داخلی صفحه ها تارنما است . هر بهینه سازی سایت کاری به سود می داند که گذشته از هر کاری بر روی سئو بایستی تحقیق کلمه ها کلیدی را به انجام رساند . بعد از یافتن شایسته ترین کلمه ها مهم برای محتوای صفحه های خویش باید این کلمات دارای اهمیت را طبقه بندی کنید و براساس میزان اهمیت و رابطه هر مورد با کلمه با اهمیت اصلی مورد‌علاقه در برگه میزان تمرکز بر روی هر یک از عبارات دارای اهمیت را معین نمائید . یکی سفارش های حیاتی درین مبحث این است که کلمه و واژه حساس دارای اهمیت صفحه های را در متا تگ تیتر و تگ H1 به عمل ببرید . توجه داشته باشید که در متا تگ توضیحات هم خوبتر است از واژه کلیدی به کار گیری کنید . طبقه بندی کلمه ها دارای اهمیت برای آنکه به توان در هنگام ساخت محتوا برای ساخت تمرکز بر روی آن‌ها طرح ریزی کرد هم اهمیت بالایی دارد .

تعداد به کارگیری از تگ های هدینگ Heading مخصوصاً تگ H1

 

تگ H1 مثل سرمقاله صفحه ها یک خبر نامه است که در پایین آن خبر ها مربوط به آن نوشته شده و پایین گروه های دارای ارتباط به خبر اساسی با فونتی کوچکتر قسمت های مختلف خبر دارای اهمیت را از نیز جدا می کنند . در وب سایت ها هم باید از یک تگ H1 برای تیتر دارای اهمیت کاغذ بهره مند شد . میزان استفاده از دیگر تگ های هدینگ بستگی به ساختار صفحه ها شما داراست . نمونه : تیتر یک برگه ( سئو وب سایت ماهر ( است و با تگ H1 مشخص می شود . به دنبال در قسمتی از کاغذ تیتر ( ( تگ های عنوان و میزان اثر آن ها بر بهینه سازی تارنما ( را دارید که با تگ H2 معلوم می شود و در زیر این نصیب هم تیتر ( طریق استعمال تگ H1 ( را دارید که‌این تیتر با تگ H3 مشخص و معلوم خواهد شوید .

تگ H1 در ورژن آخری Html5

 

در HTML5 شما اذن دارید که بیش تر از یک تگ H1 به کار ببرید . در ورژن های قبلی HTML تگ H1 بر بالای صفحه ها در کنار لوگوی سایت قرار می گرفت . و یوزرها بایستی صرفا از یک تگ H1 در یک برگه به کارگیری می کردند . اما این قانون ها در HTML5 تغییر‌و تحول کرد . نمونه : شما در اولِ کاغذ از تگ H1 به کارگیری کرده و بقیه قسمت های محتوای دارای اهمیت خویش را به ترتیب با به عبارتی بنیادی که قبلاً ذکر شد ادامه می دهید . ولی در انتهای مقاله شما میخواهید خلاصه ای از مقاله دیگر را در مقاله خویش درج نمایید . و یا این که در سمت چپ مقاله خویش یک ساید توشه Sidebar داشته باشید . هر یک از این بخشها می توانند یک تگ H1 جداگانه برای خویش داشته باشند , گوگل هر کدام از این H1 ها را تیتر حساس آن بخش در لحاظ خواهد گرفت .

تگ H2 را حذف نکنید

 https://ismaeilsahab.ir/htaccess/

یکی مشکلات همگانی در onpage seo حذف تگ H2 و به کارگیری از تگ H3 به جای آن است . دقت داشته باشید که برای جریمه نشدن به وسیله گوگل کافیست که تگ های هدینگ Heading ورقه باهم در رابطه باشند . و برای با صرفه کردن تگ ها شما میتوانید جزو لغات کلیدی یا این که خویش کلمه ها با اهمیت را در تگ های هدینگ Heading به فعالیت ببرید . البته اگر عنوان ها شما فاقد لغات دارای اهمیت باشند . مشکلی از نگاه بهینه سازی سایت ندارید و نیازی به حذف تگ H2 برای دوری از جراحت دیدن سئو وب سایت نیست . گوگل به سود می داند که نمیتوان در تمامی عناوین صفحه از لغت ها حساس استفاده نمود .

(0) نظر
X