خدمات و سرويس هاي سئو سايت

درباره وبلاگ
موضوعات

خدمات و سرويس هاي سئو سايت

اسپم چه می باشد و چگونگه از آن دوری کنیم؟

شنبه بیستم 2 1399

اسپم چه می باشد و چگونگه از آن دوری کنیم؟

هرزنامه به اصطلاح اسپم , همچنین به نام UCE ( نشانی اینترنتی تجاری اجباری ) یا UBE ( آدرس اینترنتی بلااستفاده نشده ) شده و به نگرانی فزاینده دورازشوخی برای هر کسی که در هم اکنون استعمال از خدمات آدرس اینترنتی است تبدیل شده . بیشتر اسپم یک جور از تبلیغات تجاری است که از لحاظ اقتصادی قابل قبول است زیرا ایمیل یک فرستنده بسیار محسوس است . در شرایطی که فقط کسری از دریافت کنندگان یک پیام اسپم , متاع تبلیغاتی را خریداری کنند , اسپم ها پول می‌گیرند و مشکل اسپم ادامه دارد .

 https://ismaeilsahab.ir/spam/

هرزنامه ها آدرس های گیرنده را از منابع قابل دسترس همگانی دریافت مینمایند , از برنامه هایی برای جمع آوری آدرس ها در وب به کار گیری می کنند و به سادگی از لغت نامه ها استفاده می‌کنند تا حدس های خودکار را در نامهای کاربری مشترک در یک دامنه مشخص و معلوم کنند .

 اسپم زدن از لحاظ سیاسی در یک سری کشور مورد دعوا قرار گرفته است و در بعضی از نقاط با نتایج متفاوت به ثبت رسیده است . هرزنامه ها اکثر اوقات پیام های خود را برای فریب دادن قانون ها , ضوابط ارائه دهنده خدمات و لیست ضد اسپم به کار گیری مینمایند که به وسیله نرم افزارr ضد هرزنامه استفاده می شود .

 

اکنون بیش تر از 90 درصد از پیام های پست الکرونیکی ارسال شده در سراسر جهان به عنوان اسپم شناخته می شود و ابزارهای نبرد با هرزنامه برای همه کاربران آدرس اینترنتی مضاعف مهم است .

spam چیست؟

 

اسپم به صورت فزاینده ای از طریق رایانه بوسیله ویروس ها تولید می شود . ویروس سازان و اسپم ها سعی های خود را برای به خطر انداختن سیستم های رایانه همراه های بی گناه و تبدیل آن ها به هواپیماهای فارغ از سرنشین و یا زامبی ارسال هرزنامه متمرکز مینمایند . این برنامه های مخرب تخت گاز در درحال حاضر توسعه و گسترش و ساخت میزان زیادی از هرزنامه که وانمود می‌نمایند از آدرس های قانونی ارسال می گردند .

 

دارای اهمیت است که همه صاحبان کامپیوتر نصب و محافظت نرم افزارهای ضد ویروس برای پرهیز از آلوده شدن رایانه خود و ممکن است بدون درک کردن آن‌ها به عنوان یک منشا اسپم تبدیل شوند .

تأثیرات spam

 

به غیر از میزان اجباری که در هر روز وارد صندوق پستی میلیون ها نفر از کاربران ایمیل بی گناه می شود , اسپم ها می‌توانند تاثیر بیشتری بر روی سرویس های ایمیل و کاربران خود داشته باشند .

 

مانند بخش اعظمی از خدمات ایمیل , Runbox مثل بسیاری از اسپم ها با به کارگیری از نرم افزار طراحی شده ویژه برای ساخت هدرهای نشانی اینترنتی اشتباه و از آدرس ها , جعل شده است . با به کارگیری از نام های مختلف سرور و دامنه ها , آن ها باعث ساخت نادرست مدیران دامنه , سرویس های پست الکرونیکی و قربانیان هرزنامه می گردند و منشا حقیقی وواقعی پیام را پنهان می‌کنند .

 https://ismaeilsahab.ir/automatically-generated-content/

دزدیدن آدرس های حقیقی وواقعی کاربران نیز همگانی است . به طور معمول این پیام ها از فیلد From نمایش داده می گردند نظیر ‘ Lisa W Harold ’ info@runbox . com . لطفا اعتنا داشته باشید که چنین پیامهایی هیچ ارتباط واقعی با Runbox ندارند . برای دیدن آنچه که یک Header Runbox حقیقی به نظر میرسد , به‌این مثال نگاه فرمائید . Runbox به هیچ وجه نشانی های نشانی اینترنتی کاربران را توزیع نمیکند و به صورت مستقیم یا غیر مستقیم منشاء اسپم نیست .

 

تعدادی سرویس آدرس اینترنتی تحت تأثیر پیام های کذب ادعا می شود که از مدیران سرویس هستند , بیان می‌کنند که حساب کاربری بسته شده اند و نیاز به اقدام بعضا از کاربر ها برای بازگشایی مجدد دارا‌هستند . چنین پیامهایی اکثر زمان ها دارای ویروس می باشند و باید نادیده گرفته یا حذف شوند .

 

Runbox گه گاه , مانند بسیاری از دامنه های ایمیل جان دار دراختیار عموم است , توسط برخی سرویس های دیگر و دامنه های سری مسدود شده است . ما همیشه در چنین مواردی پیگیری میکنیم , اما بعضا سرویس ها و سرویس دهنده ها تمایل به در نظر نگرفتن کارایی برای اطلاع رسانی به آن ها دارا‌هستند .

اسپم چه می باشد و چه‌گونه آنها‌را شناسایی کنیم؟

اگر پیامهایی دریافت فرمائید که ادعا می کنند از خدمات پرداخت نظیر PayPal , eBay , موسسه ها مالی یا حتی Runbox به کارگیری میکنند , لطفا تأیید فرمایید که پیام از سرویس مورد نظر ارسال شده است :

 

به پیوندهای پیام در متن معمولی ( خیر HTML ) نگاه نمایید . تأیید کنید که لینک حقیقی و واقعی حاوی نام دامنه است ( مثلا runbox . com یا paypal . com ) و خیر نام دامنه دیگری یا آدرس IP , با کشیدن فلش ماوس بر روی لینک و پیوند در هنگام مشاهده نوار شرایط مرورگر خود . به یاد داشته باشید که پیوندهای مو جود در یک پیام HTML ممکن است ‘ مخفی ’ شوند و به سرور دیگری نسبت به آنچه انجام می دهند پیوند دهند .

سربرگهای پیام را بررسی فرمائید به آدرس IP فرستنده سرور نگاه کنید و بررسی کنید که با استفاده از یک سرویس مانند DNSstuff , آن را به دامنه و سرزمین درست حل و فصل کند .

پیام های سری به تدریج به نام شما و یا هر گونه اطلاعات شخصی خود را به جز آدرس آدرس اینترنتی خود را به شما میدهند , زیرا فرستندگان دسترسی به چنین اطلاعاتی ندارند .

در ادامه این حملات صندوق های پستی گیرنده های ناخواسته , تشدید و سرخوردگی سبب شده است که بسیاری از اتهامات غیر حقیقی و تصورات خطا درباره چگونگی رسیدن اسپم به مردم در وهله اولیه ساخت شود . Runbox برای مبارزه با هرزنامه به صورت مؤثر و غیرمستقیم در صورت قابلیت , اختصاص داده شده است و در شرایط سرویس ما به شدت کاربران را از ارسال اسپم از طریق Runbox منع می‌نماید .

 

کاربران می توانند برای خودداری از هرزنامه چه فعالیت کنند؟

 

از Filter Spam Filter و Filter Virus به کارگیری فرمایید . فیلتر کردن هرزنامه های قابل آموزش خود را محافظت نمائید , همیشه آن را اصلاح نمایید , در شرایطی‌که که یک پیام اشتباه را طبقه بندی کند . برای اطلاعات بیشتر , صفحه راهنما فیلتر و فیلترهای اسپم پیشرفته را مشاهده کنید .

هنگام ارسال نامه به تعداد زیادی از مردم , هر دسته آدرس ای که نامطلوب است را از بین ببرید و تمام آدرس ها را در قسمت BCC قرار دهید تا آن‌ها‌را از گیرندگان دیگر پنهان فرمائید .

از نرم افزار فایروال بر روی رایانه همراه خود استفاده فرمائید تا از حملات مردم از کارایی برای سازش با سیستم خود جلوگیری کنید و ممکن است از آن برای ارسال هرزنامه استعمال نمائید .

هر زمان که اسپم دریافت میکنید , همیشه سرصفحه های کامل پیام را بررسی کنید . در صورتی آنها به نظر می رسد یک سوء به کار گیری مشکوکی از سرور ها و دامنه های تصادفی , آنها ممکن است میباشند . در شرایطی که از مثال آدرس در فرمت something - fjtr@runbox . com یا gshyt4j5kkds7j6@runbox . com باشد , این یک آدرس جعلی , تاسیس شده است , و چیزی نیست که ما بتوانیم درباره ی آن انجام دهیم .

در حالتی‌که هر هدر پیامی معتبر نشان میدهد چه پیامی از طرف سرور فرستاده شده است , با سرویس مورد نظر تماس بگیرید و یک شکایت رسمی را ارسال نمایید .

با آنالیز کردن بخش های اطلاعات و راهنما Runbox , این برگه موقعیت Servicebox Service Runbox , آگاه شوید .

برای اطلاعات بیشتر درباره پیکربندی Runbox برای جلوگیری از هرزنامه , لطفا ورقه راهنما فیلتر را ملاحظه کنید .

 https://ismaeilsahab.ir/hidden-text-and-links/

خرابکاری

 

نامهای کاربری کوتاه و یا بسیار راحت را انتخاب نکنید , زیرا اینها هر چه بیشتر از هرزنامه های کوچکتر و غیر معمول بیشتر است . حروف , خطوط و زمان نیز به عنوان بخشی از نام کاربری شما پیشنهاد میشود .

چندان اهمیت ندارد که از آدرس های پست الکرونیکی با ارزش استفاده نمائید در هر جایی که برای دیگرافراد ( که شما نمی دانید ) قابل مشاهده است . هیچ گاه آدرس آدرس اینترنتی خود را در کتابهای مهمان , درخواستها , صفحات وب یا مشابهی که ممکن است آدرسهای اسپم شما را جمعآوری کنند , ترک کنند .

(0) نظر
X